Nu i helgen avslutas Classic racingen alla cuper inkl Classic Honda Cup.
Klubben kommer inte officiellt att vara där men vi, Stora Höga Classic Team, är där även om vi inte tävlar.
Vi tar med vårt röda HONDA tält och flaggan med CHCS logan.
Hoppas att vi träffs, Carlbarks motor som är huvudsponsor satsar på flera olika aktiviteter.
gm/ Leif Karlsson
Vi kommer att vara där och ser fram emot ett besök från dej.
Vi kommer att hålla till i depån lite längre ner på vänster sida.
Saknar du någon äldre CHM så kan vi ta med den, blir du hungrig så kan vi grilla lite korv.
CHCS/ gm Leif Karlsson 070 873 90 51
Ni kommer väl till Calles garageträff i Åryd trots lite tråkiga väderutsikter men garaget är stort.
Pratat väl lite i egen sak då jag lastat hela släpkärran full med överblivna prylar och jag vet att Hans Åkeson även kommer med mycket grejer, det mesta nytt.
Vi träffs i morgon
mvh Leif Karlsson från Stora Höga
070 873 90 51
Om någon av er vill ha något ex av ett CHM så meddela mej detta så tar jag med till årsmöte.
mvh Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.
Beställer du klubbprylar till mässan så är det 25% i mässrabatt, vi kommer inte att han något lager på mässan utan du måste beställa varorna senast dagen innan.
Vi kommer troligtvis att ha några kepsar och lite T-shirt med oss men inte i alla storlekar så kontakta oss och tala om vad du vill ha och vilken dag du kommer till mässan.
CHCS Klubbshop / Eva Johnsson Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.
CHCS kommer att ha en egen hörna med Classic racing 3x3 meter under ett Honda depåtält.
Vi, Stora Höga Racing Team, har fått ansvaret för denna och vi kommer att ta med två racingmaskiner och en hel del med delar bl.a. en påbörjad ram och motordelar för att visa vad vi gör inne i motorn och vad som kan hända om oturen är framme. Det mesta kommer att handla om den stora Hondaklassen CB 350 men vi hoppas på att väcka intresse även för dom två andra stora Hondamodellerna CB500 och 750. Vi kommer att ha vår monter bredvid MCHK-R så det kommer att finnas mycket kunskap inom räckhåll.
Med Klassiska racinghälsningar Leif Karlsson
Vår hemsida Stora Höga Classic Racing Team är nu uppdaterad, fattas säkert en punkt och ett ord här och där men det rättar vi till efterhand. teamclassicracing.webnode.se